Standart Balon Turu

Kapadokya Balon Turu – Standart Uçuş

Kapadokya Balon Turu – Standart Uçuş

Kapadokya Balon turu fiyatları bölgeye geldiğinizde mutlaka yapmak istediğiniz ya da izlemek istediğiniz turların başlında gelmektedir. Nevşehir Kapadokya' da balon turlarımıza katıldığınızda otelinizden ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Uçuş sonrasında madalya yada sizlere sertifika verilmektedir. Balon turu sonrasında ücretsiz meyve suyu ikramı bulunmaktadır. Ve uçuş öncesinde kahvaltı verilmektedir. Balon turu fiyatları için belirlenen kişi başı ücretler 2250 TL ile 2550 TL arasında değişmektedir. Balon turu fiyatları sezonun açılması ile birlikte artışa geçmektedir. 15 Ağustos itibariyle Kapadokya balon turu fiyatları kişi başı 200 Euro olacaktır. Fiyatlar genellikle aylık olarak değiştiği için ileri tarihli rezervasyonlarınızı içinde bulunduğumuz dönem içerisindeki fiyat üzerinden sabitleyerek yaptırmanız maalesef mümkün olmamaktadır.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında sizlere detaylı bilgi vermeden önce bölge hakkında kısa bir bilgi verelim dilerseniz. Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinin başlarında bulunan Kapadokya, bir masal diyarını andıran peri bacaları ve büyüleyici atmosferi ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Kapadokya’nın simgesi haline gelmiş balonları ile bu eşsiz coğrafyayı gökyüzünden izlemek için her mevsim turistler bölgeye akın etmektedir.

Bu makalemizde Kapadokya’yı tanımak isteyen kişiler için balon turları ve Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır?

Birbirinden güzel vadilere sahip olan Kapadokya’da yapılacakların başında balon turu gelmektedir. Her ne kadar Kapadokya balon turu fiyatları yerli turistler için yüksek olsa da erken rezervasyon ya da indirimli kampanyalar ile ulaşılabilir olmaktadır.

Kapadokya balon turuna katılanların ortak düşünceleri, benzersiz bir deneyim yaşadıkları ve Kapadokya’ya hayran kaldıklarıdır. Günün her saati ayrı bir güzel olan Kapadokya, özellikle gün doğumunda eşsiz bir güzelliğe bürünmektedir. İşte tam da bu saatte gökyüzüne havalanan balonlarla güneşi karşılamak, tarifsiz bir mutluluk, inanılmaz bir görsel şölen sunmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Güvenli Midir?

Kapadokya Balon Turlarında en çok merak edilenler güvenli olup olmadığı ve Kapadokya balon turu fiyatlarıdır. Balon, en güvenli hava aracıdır. Ancak risk oranı oldukça düşüktür. İstatistikler, kaza olasılığının binde bir gibi yok denecek kadar az olduğunu göstermektedir. Balon pilotları, Sivil Havacılık tarafından profesyonel bir şekilde eğitilmekte ve çeşitli sınavları başarılı olarak geçtikten sonra sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Tüm uçuşlar lisanslıdır. Ve her sabah balonun uçuşuna Sivil Havacılık karar vermektedir. Hava durumuna göre Sivil Havacılık, vermiş olduğu kararı kendi web sayfasından duyurmaktadır.

Kapadokya balon turu fiyatları içerisine dahil olan hizmetler, otel geliş gidiş transferleri, sigorta, kahvaltı ikramıdır.

Balon turuna katılacak olan kişiler sabah 04.50 – 05.30 saatleri arasında otellerinden alınarak ofis binasına götürülmektedir. Burada kahvaltı edilmekte ve Sivil Havacılıktan uçuş onayı beklenmektedir. Hava ve rüzgar durumuna göre balonun havalanması uygunsa onay verilmektedir.  Onay gelince servislerle uçuş alanına gidilmekte ve burada brifing verilmektedir.  Balonlar hazırlandığında sepetlere yolcular alınmakta ve kemerleri bağlanmaktadır. Güneş doğmaya başladığında 1 saat sürecek balon uçuşu başlatılmaktadır. Aşk Vadisine iniş yapıldığında şampanya patlatılarak tur tamamlanmış olmaktadır. Katılımcılara sertifika verilerek servislerle otellerine gitmeleri sağlanmaktadır.

Kapadokya balon turu fiyatları, tur firmalarına göre değişebilmektedir. Bölgede bu hizmeti veren yaklaşık 25 şirket bulunmaktadır. Bu şirketler zaman zaman kampanyalar düzenleyerek uygun fiyatla hizmet vermektedirler. Ayrıca sezon dışında ki zamanlarda da Kapadokya balon turu fiyatları düşmektedir. Erken rezervasyon yaptırmak da fiyat açısından önemlidir.

Sezon sonu Kapadokya balon turu fiyatları düştüğü gibi sepetlerinde tam dolu olmaması bir avantajdır. Daha az kişiyle uçulmaktadır. Her ne kadar sezonda olduğu gibi gökyüzünde çok balon olmasa da sakin bir dönemde Kapadokya’nın keyfi hiç de az olmuyor. Üstelik balon turu için yaz kış fark etmiyor. Uçuşu engelleyen rüzgarın hızı oluyor ki bu da yazın güneşli havalarda bile uçuş gerçekleştirilemediği olabiliyor.

Kapadokya tatil paketlerinin bazılarında balon turu da bulunmaktadır. Böyle bir paket tercih ettiğinizde balon turu fiyatları daha uygun olmaktadır.

Sizde Kapadokya tatil planı yapıyorsanız şimdiden rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Erken rezervasyon fırsatları ile hem tatiliniz hem de balon turu fiyatları çok daha uygun olacaktır.

Balon Turu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapadokya balon turu sırasında en önemli konu pilotumuzun talimatlarına uymaktır. Ayrıca elinizde taşıdığınız cep telefonu, kamera gibi elektronik cihazları elinizden düşürme riskine karşı güvenceye almanızı tavsiye ederiz. Balon turları sabahın erken saatlerinde yapıldığı için mevsim yaz bile olsa gün doğumu vaktinde özellikle yüksek irtifada hava oldukça soğuk olabilmektedir o nedenle soğuğa karşı kıyafet seçimlerinizde tedbirli olmanızı öneriyoruz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Rezervasyon

Balon turu rezervasyonu Kapadokya Bölgesindeki en önemli tur rezervasyonlarının başında gelmektedir. Çünkü yoğun talep olması ve özellikle de hafta sonları bölgenin çok yoğun olduğunu düşünürsek rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Rezervasyonlarda dikkat etmeniz gereken detay ödemenizin bir gün önceden balon turu düzenleyen firmaya iletmiş olmanızdır. Balon ödemenizi yapmadığınız sürece rezervasyonunuz onaylanmış olmayacaktır. Bu sebeple mutlaka ödemenizi uçuşunuza 1 gün kala acentenize yapmanız önemlidir. Bunun dışında ertesi gün sizi alacak olan transfer aracımızın bazı bilgilere ihtiyacı olmaktadır. Bunlardan bir tanesi konakladığınız otelin adı. Diğer önemli bilgi ise oda numaranızdır. Oda numaranızın önemi ise; malum balon turu uçuşları erken saatte başlamaktadır. Bu yüzden transfer aracımız otelinize sizi almak için geldiğinde mutlaka lobide yada otelinizin kapısında beklemeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda sizi bulamama ihtimaline karşılık, oda numaranızın bizde bulunması gereklidir. Çünkü resepsiyondaki yetkili arkadaşlarımız sizin odanıza gelerek uyanmanıza yardımcı olacaktır. Yani sadece otelinizin adı değil aynı zamanda oda numaranız da balon uçuşunuzdaki garanti durumların başında gelmektedir.Kapadokya Balon Turu – Standart Uçuş

Uçuş Tipi : Standart Balon
Uçuş Süresi : 1 Saat
Sepet Tipi : 22-28 Kişilik Sepetler
Transfer : Ücretsiz Transfer
Copyright © 2019-2023 · Made in Tourkey Travel | Tüm Hakları Saklıdır.
Image

" Uzmanlar tarafından Hazırlanmış
Özel Turlar ... "

Adres
Kapadokya / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 556 56 52

E-Posta
info@tourkeytravel.com