Lüks Balon Turu

Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuş

Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuşlar

Kapadokya balon turu fiyatları 2022 ilk dönemde avantajlı hale gelmiş bulunmaktadır. Balon turu bölgeye gelen tüm misafirlerimizin mutlaka katılması gereken, unutulmaz bir an yaşamanızı sağlayan aktivitelerin başında gelmektedir. Balon turu ücreti içerisinde ücretsiz transfer, kahvaltı, sertifika ve madalya yer almaktadır. Standart Balon turu fiyatları şu an için kişi başı 2550 TL - 2750 TL arasındadır. 1 Kasım 2022 - 1 Aralık tarihleri arasında Kapadokya balon turu fiyatları kişi başı 2800 TL ile 3200 TL arasında olacaktır. Lüks uçuş fiyatları ise 6250 TL ile 7750 TL arasında değişmektedir.

Dilerseniz daha uygun fiyatlı olan uçuşlarımız hakkında da sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Balon turlarında dönemsel olarak kimi zaman standart, konfor ve lüks uçuşlar yaparken kimi zamanda sadece konfor uçuş yapmaktayız. İçinde bulunduğumuz 2022 yaz sezonu pandemi koşullarının da bitmesiyle birlikte çok yoğun geçmektedir. Bölgeye yurt içi ve yurt dışından çok fazla turist gelmesi nedeniyle daha çok standart ya da konfor uçuş yapılmaktadır. Daha uygun fiyatlı olan Kapadokya standart balon turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya balon turu fiyatları dahil olan hizmetler, otel transferleri, sigorta, sertifika ve tur sonu kutlama seremonisidir. Tura katılacak olan kişiler, sabah 04.30 – 05.30 saatleri arasından tur firmalarının araçları ile alınmakta ve uçuş bölgesine getirilmektedir. Burada hafif bir açık büfe kahvaltı ikramı olmakta, bilgilendirme yapılmakta ve balonların hazırlığı izlenmektedir. Havanın durumuna göre Sivil Havacılık uçuş onayı vermesi ile balon sepetlerine misafirler alınmaktadır. 1 saatlik uçuşun ardından iniş yapılmaktadır. İniş noktasında misafirler şampanya patlatılarak karşılanmakta ve atıştırmalıklar ikram edilmektedir. Katılımcılara sertifika verilmesi ile tur tamamlanmış olmaktadır. Katılımcılar yeniden tur firmasının araçları ile otellerine transfer edilmektedir.

Sizde Kapadokya tatil planı yapıyorsanız ve balon turuna da katılmayı düşünüyorsanız araştırma yaparken balon turunun dahil olduğu paketleri seçmenizi öneririz. Bu konuda görüştüğünüz tur firmalarından Kapadokya balon turu fiyatları 2022 hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Hangi Zamanlarda Yapılıyor?

Kapadokya balon turu yılın her zamanı yapılmaktadır. Bu noktada belirleyici olan kriter hava şartlarıdır. Hava şartlarının müsait olması uygun rüzgar durumunda uçuşlar her gün yapılır. Kapadokya balon turu fiyatları kışın daha uygun hale gelirken yazın fiyat açısından daha yükseklere çıkar fakat ister yaz ister de kış olsun uçuşların o gün yapılıp yapılmayacağını her zaman bu konuda karar verici olarak tek yetkili olan Sivil havacılık kurumudur. Bazı günler uçuşlar 1 gün önceden de iptal edilebildiği gibi bazı günler ise sabah misafirler otellerinden alındıktan ve alana getirildikten sonra sepetlere binmeden hemen önce bile iptal edilebilir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Neden Değişenlik Gösteriyor?

Balon turu fiyatları aylık yada dönemsel olarak değişmektedir. Bunun nedeni arz talep meselesidir. Kapadokya'da uçan balon sayısı her zaman aynı olduğu için (bu sayı 170 civarındadır) artan talep ile birlikte fiyatlarda artmaktadır. Bu dönem özellikle yaz mevsimi kapsamaktadır. Bunun tam tersi olarak kış mevsiminde yaza oranla kalabalık ve talep azaldığı için balon turu fiyatları azalışa geçmektedir. Ancak hava şartlarının kışın daha elverişsiz olması nedeniyle uçuş iptallerinin hava şartlarından dolayı daha fazla yaşanması olasıdır.

Yazın 200-250 euro seviyelerine kadar çıkan balon turu fiyatları, kışın 80-100 euro seviyelerine kadar düşmektedir. Ayrıca ön görülemeyen sebepler özellikle son yıllarda yaşadığımız küresel pandemi nedeniyle de geçtiğimiz kış Kapadokya balon turu fiyatları düştü. Ancak pandeminin sona ermesi ve uluslara arası uçuşların tekrar normale dönmesi ile birlikte Kapadokya balon turu fiyatları tekrar 200-250 euro civarlarına yükselmiştir.

Kapadokya Balon Turu En iyi Firma ?

Kapadokya bölgesinde birçok balon turu firması faaliyet göstermektedir. Bölgeye gelmeyi planlayan yada bölgeye gelen misafirlerin en çok araştırma yaptıkları ve bu konuda emin olamadıkları konu budur. Özellikle bir çok misafir bölgeye gelmeden önce araştırma yaptıkları için telefonla ya da internet sitelerinde yazan bilgileri göz önüne alarak tercihte bulunmaktadırlar. Ancak bu noktada önemli bir kriter daha vardır o da Kapadokya balon turu fiyatları olmaktadır.

Balon turu fiyatları bölgede faaliyet gösteren tüm firmalar için ortalama olarak aynı seviyededir. Tüm balonlar Sivil havacılık denetiminde olduğu için kontroller ve denetimler çok sıkı olarak takip edilmektedir. Tüm firmaların balonları belli bir standart sağlamaktadır ve sepetlerin büyüklükleri dışında donanımlar ve teknik yeterlilikleri hepsinde aynıdır. Hepsinin periyodik olarak bakımları zorunlu olarak yapılmaktadır. Ayrıca pilotlar sürekli olarak eğitimden geçmekte ve uçuş süreleri arttıkça tecrübeleri de aynı oranda artmaktadır. Bu noktada balon turu satın alacağınız firmanın pilotlarının tecrübeli olması önem taşımaktadır.

Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuşlar

Uçuş Tipi : Lüks Balon
Uçuş Süresi : 1 Saat
Sepet Tipi : 8 Kişilik Sepetler
Transfer : Ücretsiz Transfer
Copyright © 2019-2023 · Made in Tourkey Travel | Tüm Hakları Saklıdır.
Image

" Uzmanlar tarafından Hazırlanmış
Özel Turlar ... "

Adres
Kapadokya / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 556 56 52

E-Posta
info@tourkeytravel.com